Bolat Krom...

"Kroma şekil verirken paslanmazın ölümsüzlüğünü ilan ediyoruz." dediğimiz 90lı yıllardan bugüne sektörün öncüsü olmaktan gurur duyuyoruz. Sizlerden gelen talepler üzerine endüstriyel mutfak sektöründen makine imalatı alanına da geçiş yaptık. Performansı dilden dile yayılan Saray Lokma Dökme Makinesi ve Salça Yapma Makinelerimiz ile siz değerli müşterilerimizin yüzünü güldürmeye devam ediyoruz.

Kromun ölümsüzlüğü aşkıyla Paslanmaz Hastane Malzemeleri İmalatında da Bolat Krom İzmir'de öncü firmalar arasında yer almaktadır.

Genel Merkez İletişim
 • Adres: Aşık Veysel Mah 5822 Sokak No: 28 Karabağlar - İZMİR / TÜRKİYE
 • Telefon: +90(232) 254 56 88
 • Mobil: +90(506) 967 83 53
 • Eposta: info (at) bolatkrom.com
 • Davlumbaz ve Havalandırma, Duvar Tipi Havalandırma Davlumbaz Filtresiz özellikleri, ebatları ve üretimi İzmir'de Bolat Krom Endüstriyel Mutfak Ekipmanları tarafından üretilmektedir.

  Duvar Tipi Davlumbaz Filtresiz

 • Duvar Tipi Davlumbaz Filtreli

 • Davlumbaz ve Havalandırma, Orta Tip Davlumbaz Filtresiz özellikleri, ebatları ve üretimi İzmir'de Bolat Krom Endüstriyel Mutfak Ekipmanları tarafından üretilmektedir.

  Orta Tip Davlumbaz Filtresiz

 • Davlumbaz ve Havalandırma, Orta Tip Davlumbaz Filtreli özellikleri, ebatları ve üretimi İzmir'de Bolat Krom Endüstriyel Mutfak Ekipmanları tarafından üretilmektedir.

  Orta Tip Davlumbaz Filtreli


Davlumbaz ve Havalandırma

Duvar Tipi Davlumbaz

Endüstriyel mutfak ürünlerinden bir diğeri duvar tipi davlumbaz olarak karşımıza çıkar. Davlumbazlar buharlaşma ile ortaya çıkan yemek kokularının birbirine ve havaya karışmasına engel olarak ortamdan uzaklaştırılmasını sağlar. Pres baskılı çelik malzemeden üretilen bu davlumbazlar paslanmaz özelliktedir ve dayanıklılıkları artırılmıştır. Uzun yıllar kullanım sağlanması için tasarlanan davlumbazlar havadaki yemek kokusunu kolayca ortamdan uzaklaştırabilmektedir.

Duvar tipi davlumbaz havalandırma paslanmaz çelik malzemeden üretilirken davlumbazlar biriken yağ ve kirden kolayca temizlenir ve bakteri oluşumunun önüne geçer. Temiz ve sağlıklı bir ortam oluşmasına yardımcı olarak güvenilir bir yemek pişirme deneyimi sunar.

Kutu Tipi Davlumbaz

Kutu tipi davlumbazlar tamamı ile Avrupa standartlarında üretilen davlumbazlardır. Bu ürünler üretilirken havanın ve sesin gücü özellikle değerlendirilmektedir. Kutu tipi davlumbazlar, güç verileri ile şeffaf olarak müşterilerin endüstriyel mutfaklar için seçmiş olduğu mutfak çeşitlerindendir. Kutu tipi davlumbazlarda harici fanlar yer alır. Bu fanlar ses gücünü azaltıcı özelliklere sahip fanlardır. Bu nedenle paslanmaz davlumbaz genellikle monte edilirken dış duvara monte edilmektedir. Ses seviyeleri kayda alınacak kadar önemli bir ayrıntıdır. Mutfaklarda personelin gürültü kirliliği ile çalışması ne yazık ki mümkün değildir. Susturucuların ve huzursuzluğun yüksek verimi sayesinde kutu tipli davlumbazlar sessiz çalışan mutfak dokümanlarındandır. Kutu tipi davlumbazlarda hava dışarı atılırken bu davlumbazlar dış duvarlara kurulmaktadır. Enerji kaybının önlendiği kutu tipi davlumbazlarda tavanların eğimi 22 derecelik eğimde olmalıdır. Çelik gövdeli kutu tipi davlumbazların hava ve ısı koşullarına da dayanıklı bir çerçeveye sarılı olduğunu söylemek mümkündür.

Kutu Tipi Davlumbazların Kurulumu

Kutu tipi davlumbazların kurulumu yapılırken hava çıkış hortumlarına özellikle dikkat etmek gerekir. Endüstriyel Mutfak ta Nemin ve sıcaklığın etkin şekilde atıldığı kutu tipi davlumbaz kurulumları hava çıkışına ve özelliğine uygun olmalıdır. Yuvarlak kanallı ve geniş çapa sahip düz kanalların kutu tipi davlumbazlarda yangın koruma sınıfı gereklerinin de karşılanması özellikle gereklidir. Toplama bölgelerinin hacimleri kutu tipi davlumbazlarda özellikle önemlidir. Davlumbazlar seçilirken mutfakların havalandırması ve iklimlendirilmesi tasarrufla sağlanmaktadır.

Orta Tip Davlumbaz

Orta tip davlumbaz toplama bölgeleri yeterli hacim ve büyüklüğe sahiptir. Havanın hacmini karşılama genişliğine sahip tasarımda ürünlerdir.  Davlumbaz seçimleri mutfaklar için her zaman çok önemlidir. Bu nedenle davlumbaz seçilirken mutlaka havalandırma ve iklimlendirme koşullarına uygun niteliklere sahip olmalıdır. Mutfaklarda doğru seçim yapılmış davlumbazlar, havalandırma ve iklimlendirme için önemli olduğundan dolayı doğru davlumbaz ile mutfakları yangın riskine karşı dahi korumak pek tabi mümkündür. Orta tip davlumbaz sistemlerinde yangın ihtimali en az riske sahiptir. Bu nedenle mutfakların can güvenliğini ve mal güvenliğini eğer uygun ise orta tip davlumbazlarla sağlamak mümkündür.

Orta Tip Davlumbazlar İçin Uygun Mutfak Tipleri

Orta tip davlumbazlar için uygun mutfak tipleri arasında en çok endüstriyel ihtiyaca yönelik kurulan mutfak tipleri yer almaktadır. Ne çok müşterisi olan ne de az müşteriye sahip işletmelerin orta tip davlumbaz seçmeleri uygundur. Sağlıksal olarak korozyon yaratmayan orta tip davlumbazlar, kolay temizlenebilir malzemeden imal edilmektedir. Bunun yanı sıra paslanmaz olması özelliği de dikkat çekici bir diğer özelliklerdendir. Alevli çalışmaların gerçekleştiği mutfaklar için özellikle uygun olan bu tip davlumbazlar, gıda sektörü dışında da çok tercih edilen davlumbaz tiplerindendir. Endüstriyel Mutfak Orta tip davlumbazlar mutfaklara kurulmadan önce mutfağın hacmi ve çıkarlıdan ürünlerin yıllık ortalaması önemli bir ayrıntıdır. Eğer daha çok müşteriye ihtiyaç duyulan bir mutfak ise orta tip davlumbazlar kirli havayı çekmek için yeterli olmayabilir.